produkty-ceník

Máte rádi med?

Nakupujte „včelí med přímo od včelaře“ !

Med se řadí mezi čisté přírodní produkty, využívá se po staletí v lidovém léčitelství, odpovídá zdravé výživě, zvyšuje přirozenou odolnost organizmu.

A jaké jsou výhody nákupu medu přímo od nás?

Kvalita medu je zaručena atesty, do medu nejsou vmíchávány žádné příměsi, medy nejsou mezi sebou nijak míchány, med je od kvalitních včelstev, manipulace a skladování medu splňuje veterinární a hygienické podmínky, med neobsahuje žádné konzervační přísady - to vše je záruka toho, že med si ponechá všechny látky významné pro lidský organizmus.

Proč raději med než cukr?

Med na rozdíl od řepného cukru obsahuje jednoduché cukry v biologicky vyváženém systému. Organizmus není zbytečně zatěžován a ušetřenou energii může využít např. pro vlastní regeneraci.

Naše ceny

Cena medu pro drobný prodej se pohybuje v rozmezí 90 - 130,- Kč dle druhu medu, množství a balení.

Pro velkoodběratele je cena stanovena dohodou.

Jsme plátci DPH.

° ° °

Který med je kvalitnější, květový nebo lesní?

Výživná hodnota květových a lesních medů se v obecném měřítku příliš nevychyluje.

Květové medy mají většinou světlejší barvu. Jsou vysoce stravitelné díky většímu obsahu glukózy (hroznového cukru) a tím vhodné jako vysoce hodnotný doplněk výživy dětí, rekonvalescentů, sportovců aj. Obsahují pylová zrna rostlin, na kterých včely sbírají nektar a obohacují tím med o významné látky přírodního charakteru s povzbuzujícími účinky (rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky).

Lesní medy jsou zpravidla tmavší, což způsobují rostlinná barviva obsažena v míze rostlin. V porovnání s květovými medy obsahují vetší množství minerálních látek a stopových prvků. Zvýšený obsah vyšších cukrů a nižší obsah redukujících cukrů (glukózy a fruktózy) znamená pro organizmus při trávení vyšší energetickou náročnost.

Smíšené medy lze charakterizovat jako mix medu květového a medu lesního.